Klimatyzacja to proces polegający na dostosowywaniu temperatury, wilgotności, czystości i dystrybucji powietrza.

Funkcje klimatyzatozora: 

Chłodzenie – dzięki naszym klimatyzatorom można stworzyć warunki z odpowiednią temperaturą, która daje poczucie komfortu, świeżości i aktywności przy niesprzyjających warunkach panujących na zewnątrz. .

Wentylacja – wymienia ona powietrze w pomieszczeniu poprzez wyciągnięcie go z pomieszczenia i wprowadzenie czystego klimatyzowanego powietrza z zewnątrz. Wentylacja może zostać zintegrowana z systemem klimatyzacyjnym ale może być też.

Ogrzewanie – dzięki funkcji grzania można przez cały rok cieszyć się stałą idealną temperaturą, bez względu na warunki panujące na zewnątrz pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki tzw. Pompie ciepła, która jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych. Wykorzystuje ona energię z zewnątrz i przekazuje ją do pomieszczenia.

 

Oczyszczanie – wszystkie jednostki wewnętrzne są wyposażone w filtry pochłaniające kurz, pyłki, dym itp. z powietrza dzięki temu nasze klimatyzatory wytwarzają czyste i zdrowe powietrze. Jest to niezwykle ważne dla alergików.

Osuszanie – poczucie komfortu, który odczuwamy przy zastosowaniu klimatyzatorów ma związek właśnie z osuszaniem chłodzonego powietrza. Dzięki naszym klimatyzatorom można osiągnąć wilgotność na poziomie 40 do 60% co daje nie tylko poczucie komfortu ale także zapewnia dłuższą żywotność domu i urządzeń. Właściwy poziom wilgotności ogranicza lub znacznie hamuje wzrost zanieczyszczeń i pleśni, co również jest sprawą priorytetową dla ludzi z alergią.